Pasivní jednotky pro řízené větrání s rekuperací tepla

Atrea Duplex EC5, ECV5

Tyto jednotky jsou dostupné jak vnástěnná hpodstropníorizontální, tak ve vertikálním provedení. Horizontální provedení je určeno pro podstropní montáž – s maximálním důrazem na malou hloubku jednotky. Jsou určeny pro komfortní řízené větrání rodinných domů a bytů. Svými parametry jsou zejména vhodné pro rodinné domy, s využitím v objektech nízkoenergetických a energeticky pasivních. Velmi vhodné je použití v objektech s decentrálním systémem větrání.  Mají vynikající účinnost až 95 %.

Duplex EC5 a ECV5 jsou dostupné ve 3 výkonových variantách –  170 m3 /h, 370 m3 /h a 570 m3 /h. Výhodou je, že jednotky při otevření by-passu plně uzavírají rekuperační výměník. Také jsou použity špičkové EC ventilátory, typu volné oběžné kolo. Technologie EC umožňuje plynulé ovládání provozu ventilátoru. Jednotky lze osadit elektrickým předehřívačem a ohřívačem. Je možno zvolit si ze čtyř druhů regulace dle cenových požadavků. Také je zde integrovaný webserver.

Duplex EC5, ECV5 technický list   Duplex EC5, ECV5 marketing. katalog

BRINK Flair 325, Flair 400

BRINK flairVysoce účinné nástěnné větrací jednotky s maximálním vzduchovým výkonem 325 a 400 m3/h. Nově vyvinuté ventilátory jsou jedinečné díky integrovanému řídicímu systému (měření průtoku vzduchu) a zajišťují konstantní průtok požadovaného množství vzduchu.BRINK flair 2

V základním provedení větrací jednotky uživatel získává nejlepší automatickou regulaci konstantního průtoku, sofistikovaný a úsporný předehřev. Jednotka má automatický bypass, který je navíc vybaven funkcí zvýšeného letního provětrávání a chlazení. Jednotky je možno zkombinovat s novými systémovými moduly pro zvlhčování, filtraci a chlazení.

Větrací jednotka nabízí různé možnosti ovládání: eBus (připojení senzorů a řízeného větrání Brink, ModBus (spojení se systémem správy budov), BrinkHome (online ovládání prostřednictvím mobilní aplikace nebo webového portálu), internet, RF ovládání (připojení senzorů a komunikace s domácí regulací)

Flair technický list

BRINK Renovent Excellent 300, Renovent Excellent 400, Renovent Excellent 450

Renovent_ExcellentNástěnná větrací jednotka s maximální kapacitou větrání 300m3 2015-11-05_123607/h*250Pa; 400m3 /h*225Pa; 450m3 /h*225Pa, podle vybrané verze. Je zde automatická regulace vyvážené dodávky vzduchu a automatická protimrazová ochrana s vestavěným předehřevem 1000W. Jednotka umožňuje plynulé nastavení objemu větrání ve třech výkonových úrovních. Renovent Excellent má Bypass klapku, která umožňuje přívod čerstvého vzduchu zvenčí bez ohřátí tepelným výměníkem. To je vhodné především v letních dnech, kdy chceme přivádět studenější venkovní vzduch. Bypass klapka automaticky otevírá a zavírá, pokud jsou splněny nastavené podmínky (parametry lze v menu jednotky upravovat).

Systém ovládání má 3 úrovně ventilace. Objem větraného vzduchu může být upraven přepnutím nebo přenastavením úrovní ventilace. Renovent Excellent je dostupný také ve verzi Plus. Tato verze je vybavena jinou ovládací deskou se dvěma přídavnými konektory (X14 & X15) s rozšířenou možností připojení více zařízení. Upevnění je možné přímo na zeď pomocí závěsné konzole, která je součástí dodávky, nebo osazení na instalační stojan pro instalaci na podlahu.

 Brink Renovent Excellent – technický list     Představení jednotek Renovent – video

 

 BRINK Renovent Sky 150, Renovent Sky 300

2015-11-05_123828Podstropní větrací jednotka s maximální kapacitou větrání 150m3 /h*150Pa; 300m3 /h*225Pa podle vybrané verze. Je zde automatická regulace vyvážené dodávky vzduchu a automatická protimrazová ochrana s vestavěným předehřevem. Umožňuje plynulé nastavení objemu větrání ve třech výkonových úrovních. Jednotka také obsahuje Bypass klapku.

Renovent Sky může být přímo instalován na stěny a stropy pomocí instalačních konzolí, které jsou součástí dodávky.

Brink Renovent Sky – technický list